Bukle KORKMAZ EMİNEL, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni başarıyla bitirmiştir. Yasal stajını Deniz Ticaret Hukuku alanında uzman bir hukuk bürosunda tamamlamış ve bu esnada denizyolu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren yerli ve yabancı müvekkillere Deniz Ticaret Hukuku alanında hukuki hizmet sunulması hususunda bağlı bulunduğu ekibe destek olmuştur.  Akabinde konsolosluk ve büyükelçilikler başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Ankara merkezli bir hukuk bürosunda avukat olarak görev almıştır.

Burada çalıştığı süre zarfında World Bank tarafından düzen “Doing Business 2017: Equal to All” projesine katkı sağlamıştır. 

Bukle Korkmaz Eminel, 2015 yılından bu yana avukat olarak çalışmakta olup sermaye piyasası, teknolojik ve elektronik ürünler, hazır yiyecek, eğitim sektörleri başta olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren yerli ve yabancı müvekkillerine ağırlıklı olarak şirketler ve sermaye piyasası hukuku alanında destek olmaya devam etmektedir.

Bukle Korkmaz Eminel, özellikle şirketler hukuku alanında müvekkillerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yerli ve yabancı müvekkillere günlük şirketler hukuku danışmanlığı sunulması, şirketlerin kuruluş ve dönüşüm süreçleri, sözleşmeler hukuku, halka arz süreçleri, sermaye piyasası hukuku, aile anayasası hazırlanması konusunda aile şirketlerine danışmanlık verilmesi alanları başta olmak üzere çeşitli alanlarda deneyim sahibidir.   

Öte yandan, aile şirketlerine aile anayasası ve pay sahipleri sözleşmeleri gibi hukuki metinlerin hazırlanması konularında da müvekkillerine destek olmaktadır.

Bukle Korkmaz Eminel, ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

Yayın ve İçerikler