Geniş eğitim ve birçok başarıya sahip bir avukat. Rusya, Kazan Federal Üniversitesi’nde uluslararası iş ve vergi hukuku alanında J.D. derecesi ile mezun olmuş, daha sonra aynı üniversitede doktora derecesi (Ph.D.) programını tamamlamıştır. Aliya, Belçika, Leuven Üniversitesi’nde Avrupa hukuku ve Beneluks hukuku üzerine LL.M. derecesi kazanmıştır. Bu program kapsamındaki araştırma çalışmaları bilgi teknolojileri, ağ güvenliği ve hukuki konuları ele almıştır.

Doktor Aliya Gabdulbar ayrıca Belçika, Gent Üniversitesi’nde siber güvenlik eğitimi almış ve Almanya, Münih’te EPO’dan patent hukuku sertifikası elde etmiştir. Şu anda Paris’te avukatlık sınavlarına hazırlanmakta, Fransa, Sorbonne Üniversitesi’nde Fransız hukuku doktora programına devam etmekte ve Avusturya, Viyana Üniversitesi’nde Avusturya ve Alman hukuku alanında doktora sonrası araştırmalar yapmaktadır. Ayrıca Madrid Barosu ve Barselona Avukatlar Derneği’nde kayıtlı bir hukuk danışmanı ve ortaktır.

Doktor Aliya Gabdulbar, İngilizce, İspanyolca, Almanca, Rusça ve Tatarca dillerini bilmektedir. Kariyerine endüstriyel işletmelerde kontrat yönetimi yöneticisi olarak başlamış ve o zamandan beri hukuki danışmanlık, toplumsal entegrasyon ve hukuki tercümelere odaklanmıştır. Avrupa Komisyonu’nun çalışma gruplarına katılımı, siber güvenlik, dijital istihbarat, patent politikası ve veri gizliliği gibi çeşitli hukuk alanlarında katkıda bulunduğunu göstermektedir. Doktor Aliya Gabdulbar’ın uzmanlık alanı uluslararası iş anlaşmazlıklarının çözümü, bilgi teknolojileri, internet hukuku, enerji sektöründe siber güvenlik, petrol ve gaz politikası, enerji ve sanayi hukuku, göçmenlik hukuku, kontrat hukuku, siber-dijital psikoloji, istihbarat, insan hakları koruma ve güvenlik konularını içermektedir.

Yayın ve İçerikler